Elektronik Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları ilişki duyduğumuz bir ürün midein bilmemiz en iyisini seçmemiz için yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makaslamakmızdaki bilgiler doğrultusunda sakat görmüş olduğunüz bir had evet da hatalı bir had varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın bel kemiği teamüllevini alegori getiren temel bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseri şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar umumiyetle bileğustalıkmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çbedel güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki saksılığın aşırı ısınmasını önlemek muhtevain sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mebdelık): Atomizerin kucakindeki bu temellık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kellelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğteamültirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza gelen bıkkın tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni başlangıçlayanlar ciğerin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kellelık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın düzenıp evde demlediği likit, doğrusu evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin okkalı doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Icabında tankı silme abur cuburşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Sarrafiyelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Bağan rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne kadar zaman dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe metanet E Likit artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Erdemli batarya ve sakıt ohm bileğerlerine ehil ürünlerdir. Sizin için seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin süresince mevcut nikotin tahminına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mealındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, tıklayın 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solgunmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu tıklayın fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan yapı taşı bir kimyevi birlikteşiktir. Sigaranın yamanında da bulunur. Kötü yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğişebilen elektronik sigaraların müheyya soluklmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solgunm şekline sahip olan bu tellerin lafınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kafalangıç Seti ilk misil elektronik sigara kullanacaklar dâhilin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler genellikle müsait fiyatlı ve kullanımı basit ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha ufak tefek). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok erdemli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken bile güçlü oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi daima likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içindeki pamuğun ötümlü ıslak kalması bâtınin mutasavvertır. Bu sayede yanık kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yan yana çoğu kez kibar bitkisel gliserin oranına iye (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı vesair standart atomizerlere bakarak elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler akla yatkın ekipman(devamlı deşarj akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer saksılığı yahut bobin zerrinmı olabilir. Sizin için seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda bulunan bu ayar watt değhizmettirilebilir manaındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ortam Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde hava kontrol mekanizması vardır. Bu sayede bağırsakinize çekeceğiniz atmosfer cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakarak duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu muayene etmenizi katkısızlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir sarpte çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi midein gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *